MİSYONUMUZ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dinlenmemek üzere yola çıkanlar, asla yorulmazlar.” sözüyle çıktığımız bu yolda; TURKSİD olarak ilkeli, nitelikli ve sürdürülebilir işbirlikleri ve ortaklıklar yaparak, Dünya’da ticari, ekonomik ve kültürel alanda söz sahibi olmayı amaçlamaktayız. Türkiye, Ukrayna ve Romanya merkezli olmak üzere; dünya genelindeki bütün kadim coğrafyalar arasında kurulu olan köprülerin daha da sağlamlaştırılmasında önemli bir rol oynamak; toplumlar arası kültürel, ekonomik ve diplomatik ilişkilerde yer almak TURKSİD’in kuruluşunda hakim olan temel hedeflerdir.
Bu sebepledir ki TURKSİD Yönetim Kurulu olarak sloganımız: ”Gelecek bizimle gülecek!”

VİZYONUMUZ

“Değişimlere açık olmak, olumlu sonuçlara götüren en kısa yoldur.” öğretisini yol haritası olarak kullanan TURKSİD; gücünü geçmişten alan tecrübeli isimlerden oluşan bir yönetim kurulu kadrosu ve gelişimi ana hedef olarak belirlemiş genç girişimcilerin iş birliğini en ileri düzeye getirme vizyonuyla hareket eder.
TURKSİD, yakın zamanda Orta Avrupa ve Türk Cumhuriyetlerinde, gelecekte tüm Dünya ülkelerinde, teknolojiyi en üst seviyede kullanan yenilikçi, genç is adamları olarak, çınar ağacının güçlü kökleri ve uzun ömürlü oluşu gibi ticari ekonomik ve kültürel alanda kalıcı bir iz bırakmayı hedefler.

TEMEL DEĞERLERİMİZ

TURKSİD her şeyden önce değerler üzerine kurulan bir organizasyondur ve kuruluş temelinde insani değerler, hak ve eşitlik vardır. Unutulmamalıdır ki TURKSİD sadece ticari ortaklıklara değil; aynı zamanda farklı kültürlerin, değerlerin ve toplumların da birbirini tanımasına ve kucaklaşmasına vesile olacaktır.